Circuit-expert – parę słów o nas

Circuit-expert to blog technologiczny skupiający swoją uwagę na szeroko pojętej tematyce obwodów drukowanych. Znajdziesz u nas artykuły związane z nadchodzącymi nowościami, aktualną sytuacją branżową czy spisy najlepszych producentów z całego świata.

Naszą największą dumą jest ogromna biblioteka, posiadająca teksty omawiające i objaśniające naturę wszelkich technik, komponentów i procesów produkcyjnych, które kryją się pod szyldem PWC. Omawiane przez nas problemy nie stanowią jedynie szeregu informacji dotyczących czym są płytki drukowane i do czego się je stosuje. Dostarczamy również szczegółowe opisy materiałów wytwórczych oraz analizy konkretnych komponentów.

Merytoryka a publicystyka

Nasza strona oferuje przede wszystkim charakterystykę płytek drukowanych. Omawiamy tu kwestie ich zastosowania czy projektowania z uwzględnieniem ograniczeń technologicznych. Oczywiście każdy czasem może dać się ponieść fantazji, lecz dotyczy to jedynie części blogu o charakterze felietonistycznym. Nie ma miejsca na domysły tam, gdzie nawet najmniejsze odstępstwo od praktyki, może omyłkowo spowodować niedopracowanie, przykładowo warstwy przewodniczej. Wykorzystanie umieszczonych przez nas informacji na blogu pozwoli mniej wprawnemu użytkownikowi wyeliminowanie podstawowych błędów projektowych oraz przygotuje go na możliwe pierwsze spotkanie z technologią PCB. Bardziej zaawansowana część ludzi obserwujących naszą stronę również znajdzie tu dodatkowe informacje odnośnie przygotowania dokumentacji czy optymalizacji kosztów produkcji obwodów drukowanych.

Nasza misja

Chcemy podkreślić jak ważnym dla nas aspektem jest praca nad stroną. Płytki PCB znalazły zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Bez ich istnienia niemożliwym stałaby się produkcja sprzętu spawalniczego, paneli solarnych czy różnego rodzaju zasilaczy i przetwornic o dużej mocy. Każdy, choć najmniej interesujący się tematem obwodów drukowanych zdaje sobie sprawę, jak ogromną rolę pełnią one w dzisiejszym świecie. Warto więc tą wiedzę pogłębiać i wykazać się wobec codziennej rzeczywistości większym zrozumieniem.